הבלתי נראים - השואה מזווית אחרת - עכשיו בקולנוע

הבלתי נראים סרטו של הבמאי הגרמני קלאוס רפלה, יוצג בבתי הקולנוע הנבחרים ישראל החל ממוצאי יום השואה. הסרט משלב בין דוקו לדרמה, מספר את סיפורים של ארבעה יהודים שחיו בברלין הזמן המלחמה, בזהות בדויה. בשילוב ראיונות עם ארבעת גיבורי הסרט מספר קלאוס רפלה את סיפרו ההסתתרות וההישרדות שלהם וההצלה המופלאה.

 

 

 

על הסרט - הבלתי נראים

 

1943, בעוד המשטר הנאצי מכריז רשמית על ברלין כ "נקייה מיהודים" היו יהודים שהצליחו לעשות את הבלתי אפשרי ולהפוך "בלתי נראים" לעיני השלטונות. מה שהציל אותם מציפורני הגסטפו היו מזל ולא מעט תושייה. מעטים בלבד ידעו את זהותם האמיתית. סיומה שונהאוס מזייף דרכונים ומציל עשרות יהודים. האני לוי צובעת את שיערה לבלונד ומשוטטת במרכז ברלין בזהות ארית בדויה. אויגן פרידה חי עם משפחה גרמנית, ביום הוא חבר בתנועת הנוער ההיטלראי ובלילות מפיץ עלונים הקוראים למרי. ואחרונה, רות גימפל, מאמצת לעצמה דמות של אלמנת מלחמה ומגישה מטעמים לקצינים נאציים בשוק השחור. כולם נלחמים על חייהם תחת האימה להיחשף.

 

 

 

 

"הבלתי נראים" מספר פרק לא מוכר בתנועת ההתנגדות היהודית למשטר הנאצי. התסריט מבוסס על ראיונות שערך הבמאי קלאוס רפלה עם ניצולים שחיו תחת זהות שאולה. זהו סרט מטלטל ורחום ששזורים בו הומור בלתי צפוי, ראיונות וקטעי ארכיון החוברים ליצירת דרמה מהודקת, מרגשת ומעוררת השתאות המזכירה לנו פעם נוספת שהמציאות של אותה תקופה עלתה על כל דמיון.

 

שניים מגיבורי הסרט רות גמפל וסוימה שונהואס כבר לא בין החיים.

 

קלאוס רפלה - במאי

החל משנת 1990 יצר סדרה של סרטים דוקומנטריים שבלטו בסגנונו הייחודי. הוא זכה בפרס הגרימי על כתבת טלוויזיה מיוחדת שעשה. יצר סרט פוליטי סאטירי שנקרא 'המועמד', הסרט זכה בציון לשבח בתחרות מקס אופולס. שני סרטים נוספים שיצר היו מועמדים לפרסים גם כן. צילם כ-40 סרטים דוקומנטריים באורך מלא, כבמאי ותסריטאי. יצר סדרה של וידיאו קליפים שבלטו בדרך המיוחדת שלהם לספר סיפור.

 

בתום ההקרנה נערך ראיון עם הבמאי קלאוס רפלה, אותו צילמתי בשידור חי. זה הראיון

 

 

הסרט "הבלתי נראים" יצא לבתי הקולנוע ברחבי הארץ החל ממוצאי יום השואה 12 לאפריל בהפצת סרטי נחשון.

 

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי

 

הדר אוקנין – בלוגרית לייפסטייל ומשווקת במדיה החברתית

 

לאתר הבינלאומי שלי - Isreal by Hadarling

 

  

<< לפוסט הקודם      לפוסט הבא >>

 

צרכנות אופנה טיפוח בריאות טכנולוגיה תיירות תרבות קולינריה אודותי

 

Please reload

Please reload

  • Instagram - Black Circle
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page
ScreenHunter_8438 Nov. 10 11.26.jpg