האופה מברלין The Cakemaker - החל מ 28.12 בסינימטק ת"א וברחבי הארץ

לפני מספר שבועות היינו בפרימיירה של האופה מברלין.

 

מדובר בסרט מיוחד שעוסק במורכבות של יחסים מסוגים שונים, עד כדי שקשה לנו להחליט עם איזו דמות להזדהות.

 

תומאס הוא קונדיטור מוכשר מברלין, המנהל מערכת יחסים עם אורן, גבר ישראלי נשוי. כשאורן נהרג בתאונת דרכים, תומאס נוסע לישראל בניסיון להתחקות אחר חייו, אלמנתו ענת ובנו בירושלים. תומאס מתקבל לעבודה בבית הקפה של ענת מבלי לחשוף את עברו. בזכות המאפים המופלאים שלו המקום מתחיל לשגשג ותומאס מוצא עצמו מעורב בחייה של אלמנת אהובו הרבה יותר מכפי שציפה.

 

 

"האופה מברלין" הופק על ידי איתי תמיר (לילה סרטים) ומתיאס שוורברוק (פילמבייס ברלין). בסרט משחקים שרה אדלר, זוהר שטראוס, רוי מילר, סנדרה שדה והילד תומר בן יהודה, לצד השחקן הגרמני העולה טים קלקהוף. הסרט הופק בתמיכת המיזם לקולנוע וטלוויזיה, ירושלים, וקרן רבינוביץ – פרוייקט קולנוע.

בשנה שעברה, בעודו בעריכה זכה הסרט במענק פוסט במעבדות CINELAB בבוקרסט במסגרת אירוע הפיטץ' פוינט בפסטיבל ירושלים.

 

מאז הקרנת הבכורה בקרלובי וארי נמכר הסרט נמכר להפצה בבתי הקולנוע בארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, יפן, ארגנטינה, ספרד, פראגוואי, צ'ילה, הולנד, קוריאה, טייוואן, צ'כיה הונגריה ועוד.

בחו"ל מיוצג הסרט על ידי חברת המכירות Films Boutique.

 

היוצרים:

תסריט ובימוי: אופיר ראול גרייצר             Ofir Raul Graizer

צילום: עמרי אלוני                                   Omri Aloni

עריכה: מיכל אופנהיים                            Michal Oppenheim

מוזיקה מקורית: דומיניק שרפנטייה          Dominique Charpentier

עיצוב הפקה: יעל ביב, דניאל קוסוב          Yael Bibel, Daniel Kossow

ליהוק: עמי לבנה                                                Ami Livne

הפקה: איתי תמיר, מתיאס שווברוק         Itai Tamir, Mathias Schwerbrock

 

השחקנים:

 

תומאס: טים קלקהוף                              Tim Kalkhof

ענת: שרה אדלר                                    Sarah Adler

מוטי: זוהר שטראוס                                Zohar Shtrauss

אורן: רוי מילר                                         Roy Miller

חנה: סנדרה שדה                                   Sandra Sade

איתי: תמיר בן יהודה                               Tamir Ben Yehuda

 

 

לצפייה בטריילר

 

 

הסרט דובר עברית, אנגלית וגרמנית

תרגום לעברית ולאנגלית, 104 דקות.

החל מתאריך 28 בדצמבר בסינמטק ת"א ובכל רחבי הארץ בהפצת סרטי נחשון.

 

 

הצהרת כוונות של הבמאי

"האופה מברלין" נעשה מתוך מחויבות לדמויות שלו, מכיוון שאני נמצא בכל אחד ואחת מהן. המהלכים הנרטיבים, המציאות הירושלמית, הברלינאית, המינית והאישית, כולן תוצר של זיכרון אישי וחוויה אישית שלי בעולם, חוויה שהתעצבה והשתנתה במהלך 6.5 שנות עבודתי על הסרט. תשוקתי נעה על התפר בין ניגודים – גבר מול אישה, הומו מול סטרייט, דתי מול חילוני, ברלין מול ירושלים, מזרח תיכון מול אירופה. מתוך הניגודים האלה אני מחויב לייצר מלודרמה קולנועית בה אין תשובות לכל השאלות שהיא מעלה, כמו בחיים, ויש בה אהבה לאנשים ולקולנוע. זהו סיפור על ניסיון לצאת מההגדרות הלאומיות המיניות והדתיות. זה הסיפור שלי.

 

אודות הבמאי

אופיר ראול גרייצר הוא במאי ישראלי, חי ויוצר על הקו של ירושלים-ברלין. בוגר בית הספר לקולנוע במכללת ספיר, סרטו הקצר "תפילה בינואר" הוקרן במעל 20 פסטיבלים בינלאומיים ונמכר להפצה ושידור במדינות דוברות גרמנית. סרט הגמר שלו "דור" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל קאטוביץ', פרס הצילום בפסטיבל קולנוע דרום, והשתתף בפסטיבלים רבים אחרים כולל קלרמונט פרנד, מקס אופולס, פרייבורג ועוד.

ב-2015 הוזמן להשתתף בפרוייקט צ'ילה פקטורי, במהלכו ביים סרט שהוקרן בשבוע הבמאים של פסטיבל קאן. "האופה מברלין" הוא סרטו הראשון באורך מלא. בימים אלה הוא מפתח מספר פרוייקטים עלילתיים חדשים ומסיים כתיבת ספר המכיל מתכונים וסיפורים.  גרייצר הנו שף וקונדיטור בעל ניסיון המעביר סדנאות בישול ואפייה.

 

אודות המפיק הראשי איתי תמיר

במשך מספר שנים עבד תמיר עם מרק רוזנבאום בחברת טרנספקס. יחד הם הפיקו סרטים כמו התגנבות יחידים של דובר קוסאשווילי עם עוז זהבי ומיכאל אלוני על פי ספרו של יהושע קנז, אור של קרן ידעיה ושרי עזוז זוכה מצלמת הזהב בפסטיבל קאן בכיכובן של רונית אלקבץ ודאנה איבגי, ולקחת לך אישה של רונית אלקבץ, בנא של ניב קליינר ועוד.

בתחילת שנת 2010 הקים תמיר חברה חדשה בשם לילה סרטים בה הוא ממשיך את הקו של קולנוע איכותי ונועז וקידום במאיות ובמאים צעירים. בין הסרטים שהופקו בלילה סרטים:

 השוטר, בבימויו של נדב לפיד,  לא בתל אביב, בבימויו של נוני גפן,  שרקייה, בבימויו של עמי לבנה, אליס, בבימויה של דנה גולדברג, עראבני, בבימויו של עדי עדואן, מעל הגבעה, בבימויו של רפאל נאדג'רי, וכן, שפה אחת ודברים אחדים, בשורות, ופואטיקה של מוח בבימויה של נורית אביב (תיעודיים), בן זקן בבימויה של אפרת כורם בכיכובו של אלירז שדה, התעוררות בבימויו של גיא מאירסון, הכל שבור ורוקד בבימויו של נוני גפן,  מוצא לים בבימויו של דניאל מן זוכה פרס סרט הביכורים בפסטיבל חיפה האחרון.

מספר סרטים נמצאים בתהליכי עבודה שונים: אין עתיד של רומן שומונוב בסיום עריכה, פרה אדומה של ציביה ברקאי, בעריכה, המתים של יפו, של רם לוי בהכנות לצילומים ומסמנים של נורית אביב בצילומים.

 

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי

 

הדר אוקנין – בלוגרית לייפסטייל ומשווקת במדיה החברתית

 

לאתר הבינלאומי שלי - Isreal by Hadarling

 

 

<< לפוסט הקודם      לפוסט הבא >>

 

צרכנות אופנה טיפוח בריאות טכנולוגיה תיירות תרבות קולינריה אודותי

 

Please reload

Please reload

  • Instagram - Black Circle
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page
ScreenHunter_8438 Nov. 10 11.26.jpg