החברה להגנת הטבע גאה להכריז על יום שביל ישראל - יום חגישראלי, בשביל הטיולים של המדינה 13.4 - כל האירועים והפעילויות ביום זה ללא תשלום!

צפון? דרום? מרכז? לאן שלא תצאו, תוכלו לחגוג בשטח, עם מדריכי החברה להגנת הטבע, את יום שביל ישראל.

 

יום חמישי, 13 באפריל, חול המועד פסח, כל האירועים והפעילויות הם ללא תשלום, הציבור מוזמן.

 

בסקר מיוחד שבוצע עבור החברה להגנת הטבע, על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה, לקראת יום שביל ישראל, נמצא כי 82 אחוז מהישראלים מכירים את השביל, 56 אחוז טיילו לפחות באחד הקטעים בו,  וכ- 80 אלף איש טיילו עד כה לכל אורכו, כ- 1,100 ק"מ.

 

 (שביל ישראל בערבה: צילום דב גרינבלט)

 

החברה להגנת הטבע מכריזה על יום מסורתי, שיוקדש לשביל של המדינה - יום שביל ישראל, בדומה ליום השבילים האמריקאי, הוא יום המצדיע לאנשים, למורשת ולטבע הישראלי, לכל אורכו של השביל.

 

ביום חמישי, 13 באפריל, חול המועד פסח, תקיים החברה להגנת הטבע את יום שביל ישראל - חגיגה של טיולים בטבע, בכל רחבי הארץ, כולם ללא תשלום. במסגרת יום שבילי שראל, בחרה החברה להגנת הטבע לחגוג עם הציבור, בטבע הישראלי, במסלולי טיול נבחרים, לאורך נופיו הייחודיים של שביל ישראל, המיועדים למשפחות ולציבור הרחב:

 

בסובב דן בגליל העליון.

ברמת הנדיב.

בפארק נחל חדרה.

בפארק גני יהושע.

בלטרון - יד לשריון.

במכתש רמון.

בהרי אילת.

 

במסלולים ייהנו המטיילים ממגוון של פעילויות, הדרכות והרבה הרפתקאות מהנות בתחנות חוויה ותוכן, שיוצבו בשטח.

כל הפעילויות והטיולים, כאמור, הם ללא תשלום והציבור מוזמן.

 

 (שביל ישראל בכרמל: צילום דב גרינבלט)

 

שביל ישראל נחנך על ידי החברה להגנת הטבע בשנת 1995, במטרה ליצור שביל הליכה רגלי לאורך המדינה. השביל מתחיל בבית אוסישקין שבקיבוץ דן בצפון ומסתיים בבית ספר שדה אילת בדרום והוא עובר בגליל, בכרמל, לאורך חוף הים התיכון, בתל אביב, ראש העין , מרחב מודיעין, בשפלת יהודה, בבית גוברין, ביער להב וביער יתיר, בשלושת מכתשי הנגב ולבסוף בהרי אילת.

 

אורכו של שביל ישראל כיום, הוא כ- 1,100 ק"מ, הוא שביל הטיולים שנבחר לאחד מ- 20 הטרקים הטובים בעולם, על ידי מגזין הנשיונל ג'יאוגרפיק והוא שביל הטיולים הראשון בעולם, שעלה למפות גוגל סטריט וויו, אשר חוצה מדינה שלמה, מתחילתה ועד סופה. זאת במסגרת פרויקט משותף בין החברה להגנת הטבע לחברת גוגל, שהושק בינואר 2016.  

 

לדברי דבורה ווליניץ, מנהלת אגף התיירות בחברה להגנת הטבע: "החברה להגנת הטבע רואה חשיבות רבה בחשיפת שביל ישראל לציבור הרחב. בחרנו ליזום ולציין את יוםשביל ישראל, כדי לעודד תושבים רבים מישראל ומחוצה לה, לצאת ולחוות את השביל הייחודי ברגליהם, להתאהב בנופיו הטבעיים והמגוונים של הטבע הישראלי לאורכו של השביל ולפעול לשמירתו".

 

לרגל השקת יום שביל ישראל הקרב, התכנסנו במקום מדהים ביופיו הנקרא שבע טחנות בפארק הירקון, המהווה חלק משביל ישראל.

 

לאחר התרשמות מיופיו של המקום, הוסבר לנו מה עתיד להתפתח בלוקיישן זה בעתיד הקרוב מאוד וגם על שלל הפעילויות המתוכננות ליום שביל ישראל הראשון (13.4.17).

 

 

 

 

 (צילום אחרון: ליאור אבולעפיה)

 

 

הסברים תוכלו לשמוע בשני הסרטונים שצילמתי לייב בשטח:

 

 

פירוט כל המסלולים והפעילויות:

 

סובב דן בגליל העליון

ה"צעד הראשון" של שביל ישראל, בארץ פלגי מים הירוקה. מסלול שתחילתו מבית אוסישקין וממשיך לאורך אחד מיובליו של נחל שניר (החצבני) ומשם דרך המפלג של נחל דן, אל קיבוץ דן ובית אוסישקין. הליכה עצמאית לאורך המסלול, עם עצירה בתחנות חוויה ותוכן. שעות פעילות: 9:00-15:00. משך הטיול: כשעתיים וחצי. רמת קושי ואורך המסלול: קל, כ- 5 ק"מ.

 

פארק רמת הנדיב

המסלול על שביל ישראל, בחלקו הנמוך של רכס הכרמל. מעין צור עד מנצור אל עקב. תצפיות נוף נהדרות על חוף הכרמל, הליכה בחורש ים תיכוני ירוק. הליכה עצמאית לאורך המסלול, עם עצירה בתחנות חוויה ותוכן. שעות פעילות: 09:00-15:00. רמת קושי ואורך המסלול: בינוני, כ- 6 ק"מ.   

 

נחל חדרה

המסלול בקטע החופי של שביל ישראל. הליכה לאורך הגדות של נחל חדרה המשוקם ולאורך חוף הים. הליכה מאורגנת, עם מדריך לאורך המסלול. שעות פעילות: 9:30-17:00. משך הטיול: כשעה. רמת קושי ואורך המסלול: קל, כ- 2 ק"מ. הפעילות מתקיימת בשיתוף פסטיבל האביב.

 

פארק גני יהושע

המקום בו שביל ישראל חוצה את מטרופולין גוש דן. טיול מודרך לאורך גדות נחל הירקון. מתחם של חוויות ותוכן למשפחות וילדים באזור שבע טחנות. שעות פעילות: 9:00-15:00. רמת קושי ואורך המסלול: קל, כ- 2 ק"מ. מסלול מונגש.

 

 (שביל ישראל בפארק הירקון. צילום: דב גרינבלט)

 

לטרון 

נצעד על שביל ישראל, בצעדת השריון המסורתית. מיד לשריון בלטרון לעבר תל לטרון, ולאחד מיובליו של נחל אילון, בין שדות ירוקים. נטייל בגבעות השפלה המוריקות.שעות פעילות: 8:00-12:00, משך הטיול: כשלוש שעות. רמת קושי ואורך המסלול : קל, כ- 4 ק"מ. נקודת מפגש בתחילת המסלול: יד לשריון בלטרון.

 

מכתש רמון

מסלול מדברי יפהפה, למשפחות חובבות לכת - "פרסת נקרות". מסלול בעומק המדבר, דרך מעיין קטן שופע צמחיה, חאן נבטי עתיק, קניון יפהפה ופריחה מדברית. מפגש בתחנת מידע והכוונה בחורשת מצפה רמון בכניסה לעיר ותחנות חוויה ותוכן לאורך המסלול. שעות פעילות 9:00-15:00. רמת קושי ואורך המסלול: בינוני, כ- 3 ק"מ.  

 

 (שביל ישראל במכתש הקטן. צילום: דב גרינבלט)

 

הר צפחות 

המקטע הכי דרומי של שביל ישראל - הר צפחות - הצעד האחרון של השביל. מסלול הליכה המתחיל מנחל שלמה, טיפוס על הר צפחות, לתצפית מרהיבה של ים ומדבר ומסיימים בירידה אל בית ספר שדה אילת. מסלול מודרך של שלוש שעות, שייצא מבית ספר שדה אילת. שעות פעילות: 7:00-13:00. משך הטיול: 3 שעות. רמת קושי ואורך המסלול: בינוני, כ- 4 ק"מ.

 

 (שביל ישראל בנגב. צילום: דב גרינבלט)

 

תוצאות הסקר המיוחד:

הסקר כלל 4 שאלות - בשאלה הראשונה, נשאלו המשיבים האם הם מכירים את שביל ישראל, 82 אחוז ענו שכן, לעומת 18 אחוז, שלא. לאחר מכן, נשאלו המשיבים מהו הדבר הראשון שעולה בראשם, כאשר הם שומעים את הביטוי שביל ישראל. 36 אחוז השיבו שמסלולים וטיולים, 18 אחוז כי זהו שביל שחוצה את כל הארץ, 14 אחוז ענו כי מה שעולה להם בראש, זה טבע, נופים ואתרי טבע, 11 אחוז קישרו זאת להליכות וצעידות ועוד 11 אחוז לאהבת הארץ וציונות.

בשאלה השלישית, נשאלו המשיבים האם יצא להם לטייל בשביל, או בחלקים ממנו, 56 אחוז ענו כי הם טיילו בקטע אחד, או יותר, 1 אחוז השיבו כי הם הלכו את כל השביל, 24 אחוז ענו כי טרם הלכו בו, אך מתכוונים לעשות זאת בעתיד ועוד 14 אחוז השיבו כי לא הלכו בו וגם לא מתכוונים לעשות זאת בעתיד.

לבסוף, כשנשאלו המשיבים איזה אזור בארץ הוא העדיף עליהם לטיול לאורך השביל, ענו 71 אחוז שהצפון (מהגליל עד הכרמל), 14 אחוז שהדרום (הנגב והערבה עד אילת) ו- 5 אחוז שהמרכז (חדרה עד ירושלים).

 

לאתר החברה להגנת הטבע

 

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי

 

הדר אוקנין – בלוגרית לייפסטייל ומשווקת במדיה החברתית

 

לאתר שלי לקניות מומלצות באיביי ebay

 

 

 

<< לפוסט הקודם      לפוסט הבא >>

 

צרכנות אופנה טיפוח בריאות טכנולוגיה תיירות תרבות קולינריה אודותי

 

Please reload

Please reload

  • Instagram - Black Circle
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page
ScreenHunter_8438 Nov. 10 11.26.jpg