סנדלי שורש נבחרו להמצאה הישראלית הבולטת ביותר בקטגורית מוצרי הצריכה

סנדלי שורש של מפעל שורש בטירת כרמל נבחרו להמצאה הישראלית הבולטת ביותר בקטגורית מוצרי הצריכה בתחרות של משרד הכלכלה והתעשיה לרגל יום העצמאות וחגיגות ה 70 למדינה.

 

 

בתחילת שנות השמונים יצאו יוקי גיל ודניאל בנוזיליו לטיול של אחרי הצבא, ממנו חזרו אחרי שנתיים נחושים להגשים חלום שנרקם בדרכים: הקמת מפעל ישראלי שייצר ציוד מטיילים מקורי, חדשני ושימושי שיתאים לאקלים הישראלי ולא יקר.

 

בשנת 1989 הקימו גיל ובנוזיליו בדירת חדר את מפעל שורש ערכות נוודים בע"מ. תהליך הפיתוח של סנדל המטיילים נמשך שנתיים. האתגר הגדול היה ייצור המוני של סנדל שיתאים עצמו לכף הרגל של משתמשים שונים ויעביר אותם בבטחה טיול ארוך בתנאי שטח קשים.

 

הפיצוח התרחש בשנת 1990 עם רעיון למערכת של שלוש רצועות מתכווננות בצורת X, שהפכה לפטנט הבינלאומי הראשון של החברה.

הקשיים לא הסתיימו כאן, מי שעסקו במכירת נעליים וציוד מטיילים לא האמינו שמישהו יקנה מוצר כזה. שיתוף פעולה עם החברה להגנת הטבע ב- 1991 הניב את המכירות הראשונות למדריכי החברה – ומשם הדרך היתה סלולה להצלחה.

 

 

מפעל הייצור הקטן שהוקם בקיבוץ החותרים עבר בהמשך לטירת הכרמל, ובו מיוצרים עד היום את סנדלי החברה מבלי שחל שינוי בחומרים או בעיצוב המודל הקלאסי.

בשנים שחלפו מאז, הפכו סנדלי שורש ורצועותיהם הצבעוניות לסימן ההיכר של מטיילים ישראלים. אחד מכל עשרה ישראלים נועל סנדל שורש. מיליוני זוגות של סנדלי שורש נמכרים בחנויות מטיילים ב- 45 מדינות ברחבי העולם, מאוסטרליה ועד סין, תחת שם המותג SOURCE.

 

הכנסות החברה מהסנדלים עומדות על עשרות מיליוני שקלים בשנה. לצד הסנדלים מייצרת החברה גם פתרונות שתייה בטכנולוגיה ייחודית שזוכים להצלחה עולמית בקרב מטיילים, ספורטאים וחיילים.

 

לשורש אג’נדה חברתית השזורה בעשייה העיסקית. שורש הוא מפעל ישראלי גאה ובר קיימא שעל דגלו חרוט הרעיון האומר שבראש ובראשונה יש ליצור ולאפשר ביטחון תעסוקתי לעובדי החברה, מגוון אנושי של 226 עובדים המהווים מעין מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית: ותיקים לצד עולים חדשים, יהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים, אנשים עם מוגבלויות, בעלי תארים אקדמיים לצד חסרי השכלה, נשים, גברים צעירים אחרי צבא ומבוגרים אחרי גיל הפנסיה שממשיכים לעבוד ולתרום.

 

 

אני התחדשתי בסנדל מדגם אורבן מהקולקציה החדשה של סנדלי שורש בניחוח אביבי וצבעוניות, ואני נהנית מסנדלים קלילים, אופנתיים, נוחים ויפים.

 

 

 

אודות סדרת דגמי אורבן עור לנשים החדשה

 

שורש, יצרנית ציוד המטיילים המקומית, התאימה את הסנדל האיקוני והקלאסי שלה לקצב של העיר.

 

דגם האורבן קל בהרבה מהסנדלים הוותיקים וכולל רפידות עור למגע נעים עם כף הרגל, טכנולוגיה ייחודית למניעת היווצרות ריחות לא נעימים בסוליה, רצועות צבעוניות חדשות בצבעי סגול לילך, מאלנג' ירוק וקנבס (בהיר) וכל זה מבלי לוותר על העמידות, אחיזת הקרקע והאיכות המפורסמת של סנדלי שורש. 

התוצאה: סנדלים קיציים, יפים ונוחים שמתאימים לפעילות יומיומית גם בסביבה אורבנית.

 

 

דגם ה"אורבן" עם רפידת עור  לנשים עם רצועות צבעוניות מושלמות בצבעי: סגול לילך, מאלנג' ירוק וקנבס (בהיר).

 

מידות- 36-42. מחיר- 299 ש"ח.

 

ניתן להשיג את המוצרים מבית "שורש" בחנויות המטיילים, ההנעלה והספורט המובחרות. 

 

לאתר שורש

 

 

כמה דברים ששווה לדעת על חברת שורש

 

שר הכלכלה והתעשיה, ח"כ אלי כהן, יזם לקראת חגיגות ה 70 למדינה, הפקת ספר המוצרים הישראליים החדשניים, החשובים והמשפיעים ביותר. ועדת ההיגוי בחרה בסנדלי שורש, כאחד מהמוצרים החדשניים והמשפיעים ביותר.

 

לרגל יום העצמאות ה 70 שנה למדינת ישראל, ערך משרד הכלכלה והתעשייה את תחרות ההמצאות והטכנולוגיות הבולטות מאז הקמת המדינה במהלכה בחרו 50,000 גולשים מתוך 9 קטגוריות את ההמצאה/ות הבולטת/ות ביותר ב-70 השנים הראשונות של המדינה.

 

סנדלי שורש של מפעל שורש נבחרו להמצאה הישראלית הבולטת ביותר בקטגורית מוצרי הצריכה.

 

קו המוצרים של שורש מבוסס על חדשנות. מאז הווסדה רשמה החברה למעלה מ-18 פטנטים המשולבים במוצרים. אנו מביאים לידי ביטוי את החדשנות הישראלית המפורסמת כל כך בעולם ההיי-טק גם לעולמות של תעשייה מסורתית.

 

מוצרי שורש נמכרים כיום בלמעלה מ-45 מדינות בעולם. על לקוחות שורש נמנים צרכנים סופיים וכן ממשלות רבות הרוכשות מגוון רחב של מוצרים לשימוש כוחות הבטחון שלהן. מעל 85 אחוז ממחזור המכירות של החברה הוא מייצוא.

 

סנדל שורש הוכנס לקפסולת הזמן הישראלית שהוטמנה עם כניסת העולם למאה ה-21.

 

שורש זה לא רק סנדלים ושלוקרים, בשנת 2015 חתמה חברת שורש על חוזה עם משרד הביטחון האנגלי לאספקת מערכת חייל שתסופק לכמאה אלף לוחמי החי"ר של הצבא הבריטי. בזכות החדשנות של המוצר שפותח בארץ, מוצר המשפר משמעותית את רמת התפקוד של הלוחם ושרידותו, גברה שורש בהליך התחרותי על שלוש חברות הדיפנס הגדולות בעולם. מדובר בחוזה רב שנתי בהיקף כולל של מעל מיליארד ש"ח.

 

בעלי המניות של שורש דאגו לכך שתקנון ההתאגדות של שורש יכלול תקנה שלפיה החברה מחוייבת להקצות לקהילה הקרובה מדי שנה סך השווה ל-5% מרווחיה השנתיים של החברה. מחוייבות זו היא הצהרה בדבר המחויבות והאחריות שיש לדעתנו למגזר העסקי בישראל כלפי החברה הישראלית. הנהלת שורש שמחה ליישם הנחייה זו בפועל, כאשר מתוך רצון לחולל שינוי משמעותי בעזרת כספים אלו ולהיות אבן שואבת לעסקים אחרים, ממקדת החברה את פעילותה הקהילתית בעיר טירת הכרמל.

 

שורש יזמה הקמה של מתקן פוטו-וולטאי לייצור חשמל המותקן על גג המפעל. ההכנסות ממכירת החשמל לחברת חשמל,  מוקדשות כולן למען הקהילה. השמש היא משאב ציבורי ואנו מאמינים שההכנסות מהשמש, ובפרט כאשר הציבור מסבסד אותן, צריכות לחזור לטובת ולרווחת הציבור.

 

בני מיעוטים, עולים ונשים משולבים במפעל לא רק במשרות באולם הייצור אלא גם במשרות ניהוליות.

העובד המשתכר את השכר הגבוה ביותר בשורש שכרו לא יעלה במונחי נטו על פי עשרה משכר העובד המשתכר את השכר הנמוך ביותר בשורש.

 

ללא קשר ליחסי העבודה, מסייעת שורש באופן פעיל ואקטיבי לעובדים המעוניינים בכך, לנהל את משק הבית שלהם באופן מאוזן ואחראי, זאת תוך העזרות בעמותות המתמחות בכך כדוגמת עמותת פעמונים.

 

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי

 

הדר אוקנין – בלוגרית לייפסטייל ומשווקת במדיה החברתית

 

לאתר הבינלאומי שלי - Isreal by Hadarling

 

 

 

<< לפוסט הקודם      לפוסט הבא >>

 

צרכנות אופנה טיפוח בריאות טכנולוגיה תיירות תרבות קולינריה אודותי

Please reload

Please reload

  • Instagram - Black Circle
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page
ScreenHunter_8438 Nov. 10 11.26.jpg