קורסי עשיית יין בציר 2016 נפתחים בחודש יולי ביקב שורק - בית ספר לעשיית יין

 

"הדרך ללימודי עשיית יין חייבת להיות מעשיית, ללוות ולעקוב אחר כל השלבים בעשייה ובטעימה", כך חרט ניר שחם על דגל בית הספר.

 

יקב שורק בית ספר לעשיית יין, הינו המוסד הוותיק בארץ ללימוד תורת עשיית היין. היקב ובית הספר פועלים בסינרגיה, כשכל אחד מהענפים שזור בשני. בית הספר מהווה חממה לימודית ובה כרם, מעבדה ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים. תלמידי בית הספר נהנים מסביבת לימודים ייחודית המתקיימת בתוך יקב פעיל שהינו חלק מעשיית היין. הקורס משלב לימוד תיאורטי ומעשי בו מייצר כל משתתף יין אישי. התהליך נעשה בליווי מקצועי של צוות בית הספר והיינן ניר שחם.  

הקורס מיועד לאוהבי יין, למעוניינים לייצר יין או לאלה הרוצים להתמקצע ולהעמיק את היכרותם עם עולם היין ואף להקים יקבים.

בכל שנה מסיימים עשרות בוגרים את לימודי עשיית היין במסגרת קורס הדגל של בית הספר, ובכל שנה מגלים הנוכחים את ההבדלים בין היינות, בדיוק כמו ההבדלים הניכרים בין "הייננים" הצעירים.

 

"לטעום מבחר יינות שונים שנעשו מכרם אחד באותה מסגרת לימודית, ולגלות הבדלים סגנוניים מפתיעים ממחיש את השפעת הטכנולוגיה וההשפעה האישית של כל "יינן" על היין שלו, לראות את האושר בעיני כל אחד מהבוגרים שמסיים את הקורס ממלא אותי ונותן לי הרבה כח. אני רואה את הבוגרים כ"מנועים" שיובילו את שוק היין קדימה" אומר ניר שחם יינן והבעלים של המוסד ללימודי היין הוותיק ביותר בישראל.

 

 

 

בשבת הקודמת הגעתי ליריד היקבים הביתיים השמיני ביקב שורק. יריד היקבים ביתיים הפך למסורת והתקיים בחצר הפסטורלית של יקב שורק. היריד מעניק מדי שנה במה ליצרני היין הביתי שלקחו את התחביב שלהם צעד קדימה .חלקם במטרה להגדיל את היצור להיקפים מסחריים ולהתרחב עם השנים ואחרים בשביל הנפש. כך או אחרת, נוצרים יינות יצירתיים ומרתקים, היוצאים מהמסגרות המקובלות. ביריד טעמנו יינות בוטיק אמיתיים, המיוצרים בכמויות קטנות ומוגבלות שלרוב לא תפגשו על מדפי היין בחנויות וקרוב לוודאי שגם לא במסעדות. ליריד היקבים הביתיים מגיעים לא "רק" בשביל ליהנות מהיינות ומהאווירה אלא גם לשמוע את סיפוריהם של העושים במלאכה, שפותחים את ליבם ואת סיפורם השזור בכל טיפה וטיפה. עשרות יקבים ביתיים הציגו ביריד את יינותיהם ועבורם זה לא עוד פסטיבל יין, אלא אהבה.

 מבין היקבים שהציגו: יקב בקוש, יקב ארגוב, יקב קדמא, יקב שאטו שני, יקב מבצר עתלית, יקב חיטים, יקב ZAZA, יקב דני ועוד רבים וטובים.

 

הנה תמונות צילמתי ביריד:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ונחזור ללימודים...

 

הקורס השנתי כולל 19 מפגשים בהם משתתפי הקורס מלווים את תהליך עשיית היין במלואו: בוצרים, מתסיסים, סוחטים את היין מהקליפות, עוקבים אחר התבגרות היין ולבסוף מבקבקים ואוספים לביתם, כל משתתף את היין האישי שלו . זהו תהליך מרגש המשלב חווית עשייה וחווית לימוד גם יחד.

 

בחודש יולי הקרוב נפתחים הקורסים לעשיית יין בציר 2016.

הקורס לעשיית יין של יקב שורק הינו אחד הקורסים הבולטים בענף מבחינת השפעתו על מפת היקבים בארץ. 150 יקבי בוטיק הוקמו על ידי בוגרי הקורסים שהתקיימו ביקב שורק.

 

השנה יפתח במקביל קורס "עשיית יין לבן ורוזה" - קורס ייחודי המתמקד בייצור של יין לבן יבש ורוזה. הקורס משלב הרצאות ומפגשים מעשיים בהם כל משתתף מייצר יין אישי בדמיג'אן 54 ליטר או מיכל 220 ליטר.

הקורס מיועד לעוסקים בעשיית יין בעלי ניסיון ולבוגרי הקורסים המעשיים של יקב שורק.

 

יקב שורק נוסד בשנת 1994 והינו אחד מיקבי הבוטיק הראשונים שהוקמו בארץ .

חזון בית הספר הינו "יצירת שמחה דרך עולם עשיית היין". במהלך 20 השנים בהם בית הספר פועל למען חינוך לתרבות היין בישראל, אלפי בוגרים השתתפו בעשרות קורסים מקצועיים, השתלבו בתעשיית היין והקימו עד כה 150 יקבים.

 

 

לפרטים נוספים : 08-9450844

 

לאתר יקב שורק

 

לחיים!

 

 

 

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי

 

הדר אוקנין – בלוגרית לייפסטייל ומשווקת במדיה החברתית

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Please reload

  • Instagram - Black Circle
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page
ScreenHunter_8438 Nov. 10 11.26.jpg